Вперше в історії марсохід зміг отримати кисень з атмосфери Марса - UA Новости
Среда, 16 июня
Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net Самое современное лечение грыж

Вперше в історії марсохід зміг отримати кисень з атмосфери Марса

Випробування приладу в польових умовах пройшли успішно.

Марсохід Perseverance вперше в історії досліджень Червоної планети зміг перетворити місцеву атмосферу в кисень. Про це APnews повідомляє з посиланням на офіційний сайт NASA.

Як стало відомо, серед різних вимірювальних приладів на борту марсохода знайшлося місце і експериментальному приладу MOXIE. Mars Oxygen In-situ Resource Utilization Experiment (саме так розшифровується абревіатура) — це прилад «розміром з тостер», в чиє завдання входить перетворення багатої вуглекислим газом атмосфери Марса в кисень.

Атмосфера Марса на 96% складається з вуглекислого газу, і MOXIE вміє відокремлює атоми кисню від молекул вуглекислого газу. При цьому в атмосферу планети викидається залишковий продукт — окис вуглецю (чадний газ). Для такого перетворення, однак, потрібні високі температури — близько 800 градусів за Цельсієм.

В рамках експерименту MOXIE вдалося добути близько 5 грам кисню. Цей обсяг здатний забезпечити людині до 10 хвилин дихання. Максимум же, на який здатний цей прилад — 10 грам кисню на годину. Втім, тепер фахівці сподіваються, що в майбутньому ця технологія допоможе добувати і зберігати кисень для ракет безпосередньо на Марсі.

У NASA результати успішного експерименту назвали «багатообіцяючими». Очікується, що MOXIE витягне кисень ще як мінімум дев’ять разів протягом найближчих двох років або — одного марсіанського року.

От GiraffОт Mediametrics


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Мы в соц. сетях